Пиріг з пісочного тіста з варенням

Запропонований пиріг стане чудовим доповненням до щоденного чаювання і навіть справжнього святкового частування, якщо прикрасити його належним чином. А допоможе в цьому незамінна мультиварка, яка візьме на себе весь процес випікання. З пісочного тіста можна приготувати різноманітні пироги, печиво, тістечка, кекси та іншу випічку. Готове пісочне тісто має вийти розсипчастим, як пісок, звідси власне й назва. Пісочне тісто за складом подібне до так званого рубаного тіста. Різниця лише в тому, що в пісочне тісто потрібно додати розтоплене вершкове масло, а в рубане — холодне.

Чесно кажучи, ніколи не дружила з випічкою. Коли дістаєш з духовки черговий пригорілий “шедевр”, опускаються руки. В такі моменти я обіцяла собі, що ніколи більше не буду нічого пекти. Але я помилялась. Все змінилось, коли в моєму домі з’явилась мультиварка. На цьому моя дружба з духовкою закінчилась. Проблема “що подати до чаю”, якщо несподівано завітали гості, вирішилась сама собою. Цей рецепт дуже простий, необхідні продукти завжди знайдуться у вас в холодильнику.

Отже, для того, щоб приготувати пиріг з пісочного тіста, знадобляться такі інгредієнти:

  • яйця — 2 штуки;
  • борошно — 3 склянки;
  • вершкове масло чи маргарин — 200г;
  • цукор — 1 склянка;
  • розпушувач чи сода — 1 чайна ложка;
  • ванілін — на кінчику ножа;
  • густе варення або джем — 100-150г.

Для початку треба розтопити масло чи маргарин на водяній бані. Краще, звичайно, взяти вершкове масло, так як користі від маргарину для нашого організму не буде. Відомо ж, скільки недуг і захворювань може викликати вживання цього продукту, який містить трансгенні жири. Тому краще переплатити, але хоч трохи зменшити перелік небезпечних продуктів на нашій кухні. Розтоплене вершкове масло слід охолодити і перелити в глибоку миску. Додати одну склянку цукру, два яйця, ванілін на кінчику ножа, дрібку солі і все добре перемішати.

Беремо 2-3 склянки борошна, я використала три. Борошно потрібно обов’язково просіяти, змішати його з чайною ложкою розпушувача . Поступово ввести в отриману масу борошно і замісити тісто. Тісто не повинно розмазуватися по столу, але і не треба робити його занадто крутим, щоб готовий виріб не вийшов жорстким. Коли вдалось зібрати тісто в кулю, значить борошна достатньо. Тісто має бути м’яким та еластичним. Тепер потрібно розділити тісто на дві нерівні частини: 1/3 і 2/3. Меншу частину тіста кладемо в морозильник приблизно на одну годину. Більшу частину тіста розподіляємо по дну мультиварки. Щоб тісто швидше пропеклось, можна викладати кілька шарів тонко розкачаного тіста. Але в такому випадку процес приготування займе трохи більше часу.

Зверху викласти шар варення або джему. Варення краще брати густе, щоб не було зайвої рідини і пиріг не був сирим. Рівномірно розподілити по поверхні. Я брала варення з чорниць, яке залишилось після недавнього консервування. Довелося його процідити, щоб зробити густішим. Тепер треба дістати з холодильника замерзлу частину тіста і натерти її на крупній тертці зверху на варення. Необов’язково покривати все варення щільним шаром, якщо начинку буде видно крізь натерте тісто — це буде навіть гарніше. Якщо ви не будете зверху прикрашати пиріг, треба змастити його яйцем для того, щоб скоринка набула золотавого кольору. Нижній товстий шар буде пропікатися довго, тому не варто збільшувати кількість якогось з інгредієнтів, можна взяти навіть менше, ніж вказано в рецепті.

Пиріг помістити в мультиварку на 65 хвилин, обравши режим “Випічка”. Через п’ять хвилин після сигналу сповіщення, дістати пиріг з мультиварки. Перевертати вниз не треба, начинка має бути зверху. Можна кликати гостей і насолоджуватись ніжним смаком розсипчастого пирога. А якщо ще прикрасити цей пиріг, то він може доповнити і святковий стіл. Я просто зверху полила варенням з чорниць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *