Як правильно вибрати мультиварку?

Сьогодні асортимент мультиварок, представлених на ринку, надзвичайно широкий, регулярно з’являються нові моделі. Ціни на такі прилади дуже різні: вони коливаються від 500 і аж до 3000 гривень. За таких умов вибрати мультиварку зовсім непросто. Тому ми постараємося трохи прояснити ситуацію.

Яка мультиварка найкраща?

Якщо у вас ніколи раніше не було мультиварки, подумайте, чого ви від неї чекаєте. Без більш-менш точного уявлення, чого саме ви хочете, ви ризикуєте бути розчарованим. Пам’ятайте, найкращою буде тільки та мультиварка, в якій є потрібний конкретно вам функціонал.

Хороша мультиварка повинна мати режим, в якому налаштування – час, температура – вводяться вручну (так званий «мультиповар»), функції відкладеного старту і підтримання страв теплими (обов’язковою є можливість відключити цю функцію).

Як вибрати мультиварку?

Перш за все дізнайтеся:

  • Чи є сервісний центр виробника мультиварки у вашому місті. Без сервісного центру ремонт, тим більше гарантійний, буде великою проблемою.

  • Чи є можливість безперешкодно придбати комплектуючі і аксесуари для моделі, яку ви обрали. Найчастіше замінюють чашу: її можна впустити, антипригарне покриття легко подряпати, або просто може знадобитися ще одна чаша для зручності.

Чи є сервісний центр у вашому місті можна дізнатися або на сайті виробника або з інструкції, яку неважко знайти в Інтернеті. Про наявність комплектуючих в сервісному центрі можна дізнатися, зателефонувавши туди. Потрібно назвати модель мультиварки і сказати, наприклад , що у неї зламався замок кришки (це часта хвороба мультиварок). Поцікавтеся, скільки часу займе його заміна.

Ну, а дізнатися чи є в продажу аксесуари – це взагалі простіше простого. Пошукайте в інтернет-магазинах чашу для тієї моделі мультиварки, яку збираєтеся купити. Що більше пропозицій знайдете – то краще.

Уточніть в продавця, чи виконує обрана мультиварка потрібні вам функції. Перегляньте інструкцію, однак будьте обережні: часто в інструкціях недостовірна інформація. Не покладайте великих надій на книгу рецептів, що йде в комплекті з мультиваркою. Найчастіше в книги рецептів поміщують універсальні рецепти для всього модельного ряду виробника. Конкретно для вашої моделі такі рецепти можуть бути непридатні через відсутність потрібних режимів.

На що звертати увагу під час огляду мультиварки?

Оглядаючи мультиварку, простежте, чи немає зазорів у з’єднаннях корпусу, так як під час експлуатації в них може потрапити волога і зіпсувати електроніку. На корпусі не повинно бути відколів, вм’ятин , плям і, тим більше, слідів іржі. Уважно огляньте чашу: на ній не повинно бути подряпин. Встановіть чашу в мультиварку, вона повинна стояти, рівно не хитаючись; все ущільнювачі мають бути без складок і нерівностей.

Попросіть продавця (або кур’єра інтернет-магазину) увімкнути мультиварку і спробуйте по п’ять хвилин «поганяти» її в кожному режимі. Це потрібно для перевірки електроніки приладу, яка часто дає збої і виявити це можна, як правило, в перші п’ять хвилин роботи. Можливо, в ході перевірки ви відчуєте запах пластика – це нормально, після кількох використань він зникне.

Якщо всі режими працюють нормально, зовнішній вигляд і функціонал вас влаштовують, можна сміливо купувати мультиварку!