Львівський сирник в мультиварці

Львівський сирник — це ніжна сирна запіканка, полита шоколадною глазур’ю. За смаком і консистенцією сирник дуже нагадує глазуровані сирки, які так люблять діти. На жаль, магазинні сирки не завжди якісні і свіжі, а ось приготований своїми руками сирник сміливо можна давати дітям — вони з’їдять його з великим задоволенням. Для випічки львівського сирника я використовую мультиварку, в ній сирник не прилипає до дна і не пересушується. В моєму рецепті сирника використовується двісті грамів сиру, з такої кількості виходить тоненький сирник, з якого я потім роблю тістечка для дітей. Якщо кількість всіх інгредієнтів збільшити вдвічі, то вийде висока сирна запіканка. Консистенція сирника така ніжна тому, що в його склад входять збиті яєчні білки і зовсім немає борошна. Можливо, порівняно зі звичайними сирниками чи запіканками, рецепт львівського сирника складніший, але він виходить більш ніжним і смачним.

Для приготування львівського сирника вам знадобиться:

  • 200 грамів жирного сиру (жирність 9%);
  • 50 грамів вершкового масла;
  • 100 грамів цукру;
  • 2 яйця;
  • 2 столові ложки манки;
  • 1 столова ложка крохмалю;
  • лимонна цедра;
  • 1 пакетик ваніліну;
  • жменя родзинок без кісточок;

Для глазурі:

  • 50 грамів вершкового масла;
  • 3 столові ложки сметани (жирністю 20-25%);
  • 3 столові ложки цукру;
  • 2 столові ложки какао.

Для приготування сирника потрібне м’яке вершкове масло, тому краще дістати його з холодильника заздалегідь або злегка розм’якшити у мікрохвильовій печі. З допомогою блендера розтерти сир і м’яке вершкове масло до однорідної пасти, без крупинок сиру. Додати до масла і сиру манку і промиті родзинки, все добре перемішати.

Яйця для приготування сирника повинні бути холодні, так вони краще зіб’ються. Відокремити білки від жовтків. Міксером розтерти жовтки з цукром до білого кольору. Додати жовтки до масляно-сирної суміші, добре перемішати. Лимон помити і натерти на дрібну тертку цедру, багато цедри не знадобиться — достатньо буде дрібки. Додати лимонну цедру і крохмаль до тіста, перемішати. Тоді збити міксером білки з сіллю. Спочатку збивати на повільній швидкості, а після появи піни швидкість можна збільшити. Збиті білки додати в тісто і дуже акуратно вмішати — повинна вийти повітряна маса — основа майбутнього сирника.

Каструлю мультиварки трохи змастити рослинною олією, акуратно перелити в неї сирне тісто, злегка розрівняти поверхню. Готувати львівський сирник у режимі “Випікання” п’ятдесят хвилин. Якщо ви готуєте подвійну порцію сирника, то час приготування відповідно збільшиться і сирник доведеться готувати 65+20 хвилин. Після завершення режиму “Випікання” дати сирнику постояти під зачиненою кришкою мультиварки десять-п’ятнадцять хвилин, потім кришку відчинити і дати сирнику вистигнути, діставати його з мультиварки не треба.

Поки сирник вистигає, приготувати шоколадну глазур. Для цього розтопити у мікрохвильовій печі вершкове масло, додати до нього какао, сметану і цукор, все добре перемішати. Розігріти отриману суміш у мікрохвильовці (близько 1 хвилини), для того, щоб цукор в ній розчинився, знову ретельно перемішати гарячу суміш — глазур готова. Глазурі виходить багато, тому покривати сирник треба товстим шаром глазурі.

Охолоджений сирник покрити шоколадною глазур’ю, щоб вона його повністю покривала, і поставити його в холодильник для того, щоб глазур застигла. В холодильнику сирник має пробути не менше, ніж чотири-п’ять годин, а краще всю ніч. Тривале охолодження сирника робить його особливо смачним. Якщо спробувати сирник одразу після випікання можна розчаруватися його смаком, тому обов’язково охолоджуйте його в холодильнику.

Охолоджений сирник можна порізати на шматочки і подати на стіл так, а можна приготувати на основі сирника смачні тістечка. Для цього розріжте сирник порівну так, щоб вийшло два півкола, потім покладіть їх один на одного і поріжте півколо, яке утворилося, на невеликі трикутники і ще ненадовго поставте їх в холодильник. В результаті вийде красиве сирне тістечко з шоколадним прошарком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *