Курячий рулет з чорносливом

Ні для кого не секрет, що куряче м’ясо чудово поєднується з різними фруктами і сухофруктами — чорносливом, курагою, ананасом. Ця обставина дозволяє готувати велику кількість смачних страв, однією з яких є рулет з курячого філе з чорносливом. До появи на моїй кухні мультиварки доводилось готувати такий рулет в два етапи — спочатку обсмажувати на плиті, а потім запікати в духовці. Мультиварка завдяки своїй багатофункціональності дозволяє і обсмажувати, і запікати курячий рулет, скорочуючи час на приготування і кількість брудного посуду на кухні. Курячий рулет, приготований в мультиварці, виходить більш ніжним і соковитим. Курячий рулет з чорносливом готується з використанням мінімуму продуктів і часу, його можна готувати на щодень і для святкового столу.

Для приготування курячого рулету з чорносливом вам знадобиться:

  • 400 грамів курячого філе;
  • 100 грамів чорносливу без кісточок;
  • 2 зубчики часнику;
  • 2 столові ложки рослинної олії;
  • сіль.

Весь процес приготування забере близько години. Для початку необхідно промити чорнослив і залити його окропом на 15-20 хвилин. За цей час чорнослив набубнявіє і стане м’якшим. Потім чорнослив дрібно порізати чи подрібнити блендером. Зубчики часнику почистити і також подрібнити в часникодавці чи блендері.

Куряче філе необов’язково має бути одним суцільним шматком, цілком підійдуть і кілька невеликих шматочків. Філе можна самому вирізати з курячої грудки розрізати навпіл і дістати кістки. Кожен шматочок філе треба помістити між двома шарами харчової плівки і дуже тонко відбити, майже до прозорості. Відбивати можна спеціальним молоточком чи звичайною качалкою, харчова плівка потрібна, щоб не замурзати кухню.

Підготовлені шматочки філе скласти внакладку, сформувавши прямокутник, посолити, натерти подрібненим часником. Викласти на філе чорнослив вздовж широкого краю, відступивши від нього приблизно сантиметр. Починати згортати рулет потрібно від того краю, де розташована начинка з чорносливу. Згортати потрібно якомога щільніше, щоб рулет не розвалився в процесі приготування. Можна скріпити рулет з допомогою зубочисток чи кулінарної нитки, я не скріпляю — рулет жодного разу не підвів, так як м’ясо відбито тоненько і щільно згорнуте.

Мультиварку ввімкнути в режимі “Випічка” і встановити час 40 хвилин — цього цілком вистачить для того, щоб рулет встиг добре пропектися. Налити в каструлю мультиварки рослинну олію і дати їй нагрітися. Рулет покласти в розігріту олію швом донизу і обсмажити з усіх боків до появи рум’яної скоринки. Кришку мультиваркт під час обсмажування не закривати, треба відзначити, що з перших хвилин приготування в кухні з’являються чудові запахи, які як магніт притягують всіх членів родини до мультиварки. Після того як рулет з усіх боків підрум’янився — це займає близько двадцяти хвилин — закрити кришку мультиварки і залишити рулет запікатися до завершення програми “Випічка”.

Готовий рулет викласти на тарілку і порізати на шматочки. На мій погляд, такий рулет смачніший в холодному вигляді, хоча можна додати до нього гарнір і подати як гарячу страву. Зазвичай я готую одразу кілька таких рулетів, а потім роблю з ними бутерброди — це чудова альтернатива ковбасі.

Той, хто уникає споживання смаженої їжі, теж зможе побалувати себе таким рулетом. Для цього його просто треба приготувати на пару на решітці мультиварки. В мультиварку налити 2 мультисклянки води, вибрати режим варіння на пару, помістити рулет на решітку швом донизу і готувати протягом 40 хвилин. Паровий курячий рулет з чорносливом нічим не поступається запеченому варіанту. Я готую рулети на пару для дітей — вони виходять м’якими, зі шматочками рулету справляється навіть молодший син, в якого поки що тільки десять зубчиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *