Котлети з квасолі і картоплі в мультиварці

Квасолю можна використовувати не тільки для приготування супів і гарнірів, але й, наприклад, для приготування смачних і красивих котлет. Основу таких котлет становить пюре з відвареної квасолі, з додаванням картопляного пюре і шпику. Дуже зручно готувати котлети з квасолі і картоплі в мультиварці, там можна одночасно відварити квасолю і картоплю, а потім обсмажити котлети в олії і протушкувати в томатному соусі.

Для приготування котлет з квасолі і картоплі вам знадобиться:

  • 100 грамів квасолі;
  • 4-5 картоплин середнього розміру;
  • 50 грамів шпику;
  • 3 столових ложки сухарів для панірування;
  • 3 яйця;
  • 2 столових ложки цукру;
  • червоний гострий перець мелений;
  • 2 столових ложки томатної пасти;
  • 1 болгарський перець;
  • сіль;
  • олія.

Для приготування котлет підійде будь-яка квасоля — червона, біла або різнокольорова. Квасолю потрібно попередньо замочити у великій кількості холодної води, краще це зробити ввечері. За ніч квасоля вбере в себе воду і звариться набагато швидше. Перед замочуванням не забудьте добре промити квасолю. Перед приготуванням потрібно буде злити воду і ще раз промити квасолю під проточною водою.

Як відомо, квасоля вариться досить довго, для приготування в мультиварці знадобиться близько двох годин. Для котлет буде потрібна дуже м’яка відварена квасоля, яку можна буде перетворити в однорідне пюре. Перекласти підготовлену квасоля в каструлю мультиварки і залити холодною водою, рівень води повинен бути вище рівня квасолі на чотири — п’ять сантиметрів. Ввімкнути режим “випічка” на 65 хвилин. Поки вариться квасоля, потрібно почистити картоплю, готуватися картопля буде на пару, який з’явиться під час варіння квасолі. Після закінчення режиму “випічка” викласти почищену картоплю на решітку для варіння на пару, решітку розмістити в мультиварці над квасолею. Ввімкнути режим “випічка” ще на 65 хвилин і одночасно готувати картоплю і квасолю. Після завершення роботи мультиварки перекласти картоплю в посуд, злегка посолити і розтовкти в пюре з допомогою товкачика або пропустити картоплю через м’ясорубку. Додавати в картоплю молоко і вершкове масло не потрібно. Злити з квасолі воду, що залишилася і приготувати з неї пюре з допомогою блендера або м’ясорубки. Перекласти картопляне і квасолеве пюре в одну посудину і добре перемішати до однорідного стану. Дати отриманій картопляно-квасолевій масі трохи охолонути. Шпик порізати на дрібні кубики і додати його до картоплі і квасолі, додати гострий мелений червоний перець і одне яйце, все перемішати — фарш для котлет готовий.

Збити в глибокій тарілці два яйця з дрібкою солі, в другу тарілку насипати панірувальні сухарі. Я використовую сухарі з додаванням паприки — вона надає паніровці гарний колір. Сформувати з картопляно-квасолевого фаршу котлети, вмочити кожну котлету в яєчну суміш, потім добре запанірувати в сухарях. В каструлю мультиварки налити олію, ввімкнути режим “випічка” на сорок хвилин. У розігріту олію викласти котлети і обсмажити їх з кожного боку по п’ятнадцять хвилин. Обсмажувати котлети потрібно з відкритою кришкою мультиварки. Змішати дві столові ложки томатної пасти і п’ять столових ложок кип’яченої води, додати сіль і порізаний на дрібні кубики болгарський перець. Після того як котлети обсмажаться з двох сторін, додати до них томатну заливку і тушкувати до завершення режиму “випічка” під закритою кришкою. Можна додатково потримати котлети в соусі десять — п’ятнадцять хвилин на режимі підігріву. Готові котлети перекласти на тарілку і посипати зеленню.

Котлети з квасолі можна подавати як самостійну гарячу страву або як гарнір до м’яса. Квасоля і картопля роблять котлети ситними, а шпик і червоний перець гострими і жирними. На одну порцію буде достатньо однієї — двох котлет, які можна полити томатним соусом, що залишився в мультиварці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *