Гороховий суп з копченими реберцями в мультиварці

Гороховий суп з копченими свинячими реберцями — це обід справжнього чоловіка. Смачно і ситно, а який аромат… При цьому на солідну кількість наваристого і густого супу потрібно всього-то двісті-триста грамів копчених реберець. Горох можна використовувати в приготуванні різних супів, але саме в поєднанні з копченим м’ясом виходить безпрограшний варіант першої страви. Варити гороховий суп, як, втім, і всі інші супи, я люблю в мультиварці. Це дуже зручно і економить багато часу, тому що для приготування супу в мультиварці достатньо просто скласти всі необхідні інгредієнти в каструлю, налити потрібну кількість води і вибрати один з режимів приготування — і все! Не потрібно чекати, коли суп закипить, не потрібно нічого додавати в процесі приготування, при цьому всі складові супу приготуються в один і той же момент (в нашому випадку це картопля і горох), хіба можна зробити таке на звичайній плиті? Я купую для супу копчені свинячі реберця, які виробник щедро присмачує спеціями, тому в суп приправи не додаю, досить аромату самих реберець. Якщо ж ви будете варити суп зі звичайними копченими реберцями, то можна додати чорний перець горошок і лавровий лист. Горох для супу можна використовувати будь-який і цілий, і половинками. Цілий горох потрібно промити і замочити з вечора в холодній воді, половинки гороху можна додавати в суп відразу. Я варю суп з половинками гороху, тому що його не потрібно замочувати і він практично повністю розварюється — саме такий суп подобається нашій сім’ї.

Для приготування горохового супу з копченими свинячими реберцями вам знадобиться:

  • 300 грамів копчених свинячих реберець;
  • 1 мультисклянка гороху;
  • 2 великі картоплини або 3-4 середні;
  • 1 цибулина;
  • 1 середня морква;
  • олія для обсмажування;
  • сіль.

З цієї кількості інгредієнтів виходить 5-6 порцій густого горохового супу. Для початку потрібно приготувати засмажку з цибулі та моркви. Зазвичай засмажку додають в суп в кінці приготування, в мультиварці це зручно робити на початку. В каструлю мультиварки додати дві столові ложки рослинної олії і ввімкнути режим “випічка” на двадцять хвилин. Поки масло розігрівається, почистити цибулю і дрібно її порізати. Обсмажити цибулю на олії до прозорості, потім додати до неї натерту на великій тертці моркву і обсмажувати до закінчення режиму випічки.

Мультиварка сама чудово впорається з приготуванням засмажки, тому є час почистити картоплю і порізати її дрібними кубиками. Копчені реберця потрібно порізати на порційні шматочки вздовж реберець так, щоб у кожному шматочку була і кісточка, і м’ясо. Горох добре промити, щоб вода стала прозорою.

Після закінчення режиму випічки скласти в каструлю мультиварки картоплю, реберця і горох. Додати сіль, не забувайте, що самі реберця вже солоні, тому багато солі в суп класти не потрібно, інакше його можна пересолити. Додати півтора літра води або бульйону (я завжди роблю на воді, суп виходить дуже наваристим), вода повинна доходити приблизно до позначки «6» на внутрішній стінці мультиварки. З такої кількості води суп вийде середньої густоти, якщо ви любите дуже густий суп, то на таку кількість інгредієнтів потрібно додавати один літр води. Закрити кришку мультиварки і ввімкнути режим гасіння на півтори години. При використанні спецій, додавати їх краще хвилин за десять — двадцять до закінчення режиму “тушкування”. На цьому ваша участь в приготуванні супу закінчується, далі мультиварка все зробить сама, а ви можете в цей час спокійно займатися іншими справами.

Через півтори години мультиварка подасть сигнал про те, що суп готовий. Його можна наливати в тарілки і подавати на стіл. Як доповнення до такого супу дуже добре підійдуть сухарики, свіжа зелень і сметана. Для приготування сухариків поріжте трохи зачерствілий білий або житній хліб на дрібні кубики і сушіть їх в розігрітій до 180 градусів духовці протягом десяти хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *