Овочеве рагу в мультиварці

Що може бути кориснішим, ніж тушковані сезонні овочі? Тобто ті овочі, які виросли в даному регіоні і є типовими в даний час року. Саме тому пропоную приготувати вам рагу в мультиварці (наприклад, Panasonic sr-tmh18ltw) з простих і доступних овочів, кожен з яких є багатим на вітамінів і мікроелементів, які неодмінно підуть на користь вашому здоров’ю, зміцнять імунітет і допоможуть підготуватися до осінньо-зимового сезону. Ми рідко замислюємося про те, які саме корисні властивості містять в собі продукти, які ми щодня їмо. Для того щоб остаточно переконати вас у користі рагу, наведу коротку довідку про овочі, що входять до його складу.

Капуста — звична на нашому столі. Виявляється, лідер серед овочів за кількістю білка! Вона зберігає молодість нашого організму, пектин, що входить до її складу, є потужним антиоксидантом. Завдяки вітамінам С, групи B, РР вона зміцнює імунітет і покращує працездатність.

Картопля — теж добре знайомий і часто вживаний нами овоч. Не зважаючи на те, що картопля досить калорійний продукт, до її складу входять холін, глутамінова і аспарагінова кислоти, які є природними регуляторами обміну речовин. Отже, правильно приготована картопля не тільки не додасть вам зайвих кілограмів, але й допоможе від них позбавитися. Картопляний крохмаль має протизапальну дію, здатен нейтралізувати дію ліків на шлунково-кишковий тракт.

Перець — овоч, який за кількістю вітаміну С обігнав лимони і чорну смородину, а це означає, що регулярне вживання перцю зробить ваші судини здоровими. Вітаміни групи В і РР, що входять до складу цього овочу, допоможуть впоратися із занепадом сил і депресією, а вітамін А — зберегти красивими волосся і шкіру. Крім того, перець багатий на мінеральні солі калію і натрію та важливі мікроелементи (залізо, йод, кальцій, магній і цинк), які зміцнюють імунітет.

Помідори — джерело вітамінів А, В, Е, К, мікроелементів (залізо, натрій, цинк та інші), пектину і амінокислот. Вони добре впливають на нервову систему, регулюють роботу шлунково-кишкового тракту, налагоджують обмін речовин і сприяють виведенню токсинів і навіть нікотинових смол з організму.

Кабачки — дуже легкий, дієтичний і корисний овоч, багатий міддю, фосфором, натрієм, магнієм, органічними кислотами, вітамінами. Цей овоч здатний подарувати здоров’я нашим судинам, серцю, м’язам, печінці і мозку, він відмінно засвоюється, а завдяки пектину покращує обмін речовин.

Цибуля і часник — з дитинства відомі нам своїми корисними властивостями. Мабуть, найціннішими з них, поряд з багатим вмістом вітамінів і мікроелементів, є антибактеріальні властивості. Особливі речовини, які містяться в цибулі і часнику, — фітонциди — знищують і перешкоджають розмноженню бактерій.

Всі основні інгредієнти вже перераховані в передмові, уточнимо тільки їхню кількість:

  1. Капуста білокачанна — 1/4 невеликого качана (≈ 300г);
  2. Кабачок — 1 шт.;
  3. Перець — 2 шт.;
  4. Картопля — 4 невеликих бульби;
  5. Цибуля — 1 шт.;
  6. Помідори — 3-4 шт;
  7. Часник — 2 зубчики;
  8. Рослинна олія — 1 ст.л.;
  9. Сіль, перець — за смаком.

Процес приготування:

    1. Капусту ріжемо квадратиками приблизно 1-1,5 см.




    1. Кабачок, цибулю, картоплю, часник чистимо. Помідори і перець промиваємо, видаляємо серцевини.




    1. Підготовлені овочі нарізаємо: картоплю і кабачок — середніми кубиками (1-1,5 см); перець і помідори — невеличкими брусочками; цибулю — дрібними кубиками, часник — тонкими пластинками.




    1. Наливаємо на дно чаші мультиварки трохи олії, обсмажуємо в ній цибулю в режимі «випічка» протягом 10 хвилин, після чого режим зупиняємо.
    2. Закладаємо овочі в чашу мультиварки в такій послідовності, не перемішуємо: кабачки, картопля, капуста, перець, помідори, часник. Потім додаємо сіль і перець і залишаємо в режимі «тушкування» на 1 годину, після чого перемішуємо овочі і подаємо до столу, прикрасивши зеленню. Можна додати до овочів сметану або інший соус за смаком.




Овочі тушкуються без перемішування для того, щоб вони не втратили форму і не перетворилися на кашу. Смачного!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *